Czym wyróżniają się akumulatory HAZE

Rodzaje akumulatorów HAZE
HZS- Akumulatory AGM serii standard o praktycznej żywotności 5 lat, przeznaczone do mniej wymagającego sprzętu i aplikacji.
HZB- Akumulatory AGM o projektowanej żywotności 12 lat, przeznaczone głównie do pracy buforowej (telekomunikacja, UPS-y, zasilanie awaryjne)
HZY EV- Akumulatory żelowe o praktycznej żywotności 12 lat, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach: środowiskowych oraz zasilania.
OpzV-T- Specjalistyczna seria akumulatorów żelowych z dodatnią płytą pancerną o projektowanej żywotności 15 lat, przeznaczone do pracy w profesjonalnych systemach telekomunikacyjnych.
OpzV-S -Specjalistyczna seria akumulatorów żelowych z dodatnią płytą pancerną o praktycznej żywotności 15 lat, przeznaczone do pracy w profesjonalnych systemach fotowoltaicznych.
OpzS -Seria akumulatorów klasycznych z dodatnią płytą pancerną o praktycznej żywotności 15 lat, przeznaczone do pracy wszędzie tam, gdzie wymagana jest długoletnia niezawodna praca.

Nowoczesne akumulatory HAZE charakteryzuje duża moc rozruchowa oraz wzorowa wydajność. Niesamowicie wytrzymała konstrukcja akumulatorów żelowych, sprawia że nawet gdy stosowane są w niekorzystnych warunkach, odznaczają się znakomitą żywotnością. Są również odporne na drgania, czyste, a ponadto wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Akumulatory żelowe nie przeciekają, ponieważ jako nośnik kwasu akumulatorowego zastosowany został w ich przypadku specjalny żel. Sprawia to także, że można bez problemu i ryzyka wystąpienia negatywnych skutków, przechylać je nawet o 180 stopni. Żelowa konsystencja sprawia że użytkowania nie generuje żadnych dodatkowych kosztów związanych z konserwacją – dzieje się tak dlatego, iż zastosowane w nim technologie powstrzymują proces odparowywania kwasu oraz gazu. Akumulatory żelowe rozładowują się bardzo powolnym tempie oraz posiadają zdolności regeneracyjne, nawet po głębokim rozładowaniu. Są to akumulatory kwasowo-ołowiowe posiadające jako elektrolit zżelowany kwas siarkowy. Materiałem żelującym dodawanym do kwasu siarkowego jest krzemionka.

Updated: 17 marca 2017 — 12:06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *